Youtube Özel Videolar Nasıl İndirilir?

İster kendi videonuz ister başkaları olsun, özel YouTube videosunu izleyebildiğiniz sürece, indirmek için size göstereceğim yöntemlerden birini kullanabilirsiniz.

Geliştirici Araçları ile Özel YouTube Videosunu İndirin

Teorik olarak, Ağ geliştirici araçlarına sahip herhangi bir web tarayıcısı çalışır, ancak bildiğiniz gibi Chrome, YouTube’dan video indirmenize kesinlikle izin vermez. Bahse girerim YouTube’dan video indirmek için çalışan bir Chrome uzantısı bulmak bile zor. Burada, Firefox kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim.

Özel YouTube videosunu izlemek için erişiminiz olduğundan emin olmanız yeterlidir. Video sahibi size erişim izni verdiğinde, videoyu indirmek için adımları takip edebilirsiniz.

1. Adım. Sadece özel YouTube video izleme sayfasını açın. Oradan, sağ tıklayın ve Öğeyi İncele’yi seçin.

Adım 2. Geliştirici Araçları’nda, Ağ’a tıklayın ve ardından Ağ aracı altında Medya’yı seçin. Ardından, yalnızca ses ve video dosyaları gibi medya dosyalarına yapılan HTTP isteklerini görürsünüz. Bunu yapmazsanız, bu sayfayı yeniden yükleyin.

Adım 3. İçerik türünü görmek için her bir bağlantıya tıklayın. “audio/mp4” veya “video/mp4” görebilirsiniz. Videoyu indirmek istiyorsanız, “video/mp4” içerik türüne sahip bir bağlantı aramak istiyorsunuz.

İpuçları: MP4 yerine webm’yi görmüyorsanız, adres çubuğuna “about:config” yazabilirsiniz, Enter’a basın. Ardından “webm” yi arayın. “media.mediasource.webm.audio.enabled” öğesini bulun ve değerini false olarak değiştirin.

Adım 4. URL’yi adres çubuğuna kopyalayıp yapıştırın, sorgu dizesindeki aralık parametresini kaldırın ve Enter’a basın.

Adım 5. Video veya ses yüklendiğinde, özel YouTube videosunu indirmek için sağ tıklayın ve “Farklı Kaydet”i seçin.

Videoyu indirmeyi denerseniz, video sessizdir. Sesi dahil etmek istiyorsanız, ses ve videoyu birleştirmek için herhangi bir medya düzenleyiciyi kullanabilirsiniz. Ses içeren bir videoyu indirmenin daha kolay bir yolunu istiyorsanız, sonraki yöntemi kontrol edin.

Aslında, telif hakkıyla korunan videolar da dahil olmak üzere YouTube’dan herhangi bir videoyu indirmek için bu yöntemi kullanabilirsiniz.

Firefox Eklentisi ile Özel YouTube Videosunu İndirin

Video ve sesi bir araya getirme adımlarını uygulamak istemiyorsanız, bu Video Downloader Professional’ı edinebilirsiniz. Firefox Eklentisi. Google muhtemelen YouTube’dan video indirebilen tüm uzantıları kısıtlamıştır, bu nedenle Firefox önerilir.

Bu Firefox Eklentisi ile özel YouTube videolarını kaydetmek çok kolaydır. YouTube video sayfasına gidebilir ve Video Downloader Professional eklenti simgesine tıklayabilirsiniz. Oradan, farklı video kalitesine sahip birkaç indirme seçeneği göreceksiniz. Bu videoyu indirmek için bunlardan birine tıklamanız yeterli.

image

Bildiğiniz gibi YouTube, yüksek kaliteli videolar (1080P veya üstü) için ses ve videoyu ayrı ayrı depolar.

2 Likes