Xiaomi Redmi Oppo Telefonlara Root Atma

Selamlar canlarım bu konumuz da Xiaomi, redmi ve oppo telefon serilerine çok basit çözüm ile nasıl root atılır onu göstereceğim. Ben şahsen telefona root atılmasını önermem; Çünkü telefonun bütün güvenlik açıklarını korumasız bırakıyorsunuz, root attıktan sonra geri dönüşü yoktur. Elime kurban telefon geçtiği zaman videolu anlatım yapacağım :smiley: Geçelim en baştan anlatmaya.

1.Kullandığınız telefonun ayarlarına geliyoruz, **Ek Ayarlar - Geliştirici Seçenekleri - Mi Kilit Açma Durumu** -Başvuru Yapıyoruz. 7 Gün Bekliyoruz.

1. Kilit açıldığına göre Magis.apk İndirelim, telefonun dahili depolama alanı Download kısmına yapıştıralım **(Apk kurmayın ! !)
  1. Fastboot Root bilgisayarımıza indirelim, gerekli olan Xiaomi recovery telefon modelinizin TWRP tools dosyasını indirelim. Xiaomi Recovery – Xiaomi Tools
  1. Buraya kadar hallettik maşallahımız var özet olarak kısa bir video geçeceğim, telefona bu video’dan önce root atıldığı için kafanızı karıştırmak istemedim, devam edelim :slight_smile:
1.Arama dir /p
2.Arama fastboot devices
3.Arama fastboot flash recovery poccox3pro.img  - (xiaomitools modeli).img
  1. fastboot flash recovery yazdıktan sonra enter yapıyoruz ve işlem tamam… telefonunuza otamatik olarak Magicdesk Apk yükleyecek. Burada adımları izliyoruz…
    • Zip dosyasını cihazınıza kurun ve cihazınıza yüklenmesini bekleyin. * Magisk.zip cihazınıza başarıyla yüklendi, dosyayı açın ve 'Reboot System’a tıklayın. İşlem tamam canım :slight_smile:

6 Adımda cihaza root attık, root olduğunu anlamak İçin Root Checker Basic İndirip bakabilirsiniz.
Şimdi pocco x3 pro ya attığım bir ekran resmini atayım.

Dosya Şifreleri: sktir.com

2 Likes

Ellerine sağlık güzel konu

@Yesil Kurban olarak seni seçtim pikaçu :smiley: Konu açmışsın root yardımı ile ilgili, telefonuna root atmak istersen benimle özele geçebilirsin. Bana güzel bir video, sana rootlu bir telefon :slight_smile:

Biraz geç kaldın bee dur iş bulayım sırf senin için gidip telefon alırım beraber yaparız ((:

1 Like

Elinize sağlık güzel bir konu ama kilit açmak için 7 gün beklemeye gerek yok artık aynı gün açılabiliyor kilitler onun için de ayrı bir konu açabilirseniz güzel olur.

Aciliyeti olan için çok kolay erişebilir. Sıkıntımız Bootloader kilidi açmak olsun.