Telefona root atma soru

Arkadaşlar selam bildiğiniz bir program var mı telefona root atan eskiden kingroot vardı onla yapıyordum ama şuan ki telefonuma olmuyor ne yapabilirim cihazım samsung a70 android 11

2 Likes

9 ve üzeri androidlerde artık root öyle kolay atılmıyor 8 e düşürüp bootloaderi unlock yapılıp atılıyor. Bootloader unlock yapmak zahmetli olduğu için telefonculara yaptırabilirsin.

Cihaz bilgilerini de ekleyebilir misin soruna

Marka ve model nedir detayli bilgi verirsen yardimci olurum.

1 Like

samsung a70 root atma, detaylı anlatım - Tech Türkiye buyur burda detaylı anlatıyor dikkatli bir şekilde yap yaparsın hemen

Paralı yardım yaptığını söyle millet yazıp sonra para karşılığında yaparım yazma :relaxed:

Biz burada yaptigimiz isin karsiligini aliyoruz kimseden zorla para almiyoruz veya zorla yaptirin demiyoruz islem yaparken cihaz zarar gorurse zarar bana ait oluyor ama siz yaparken cihaz bozulursa bana verdiginiz paradan kat ve kat fazlasini vermis olucaksiniz bu konular youtube de video izleyip yapilacak seyler degil dostum android konusundan bilgim o kadar fazla ki bazen ben bile unutuyorum nelere hakim oldugumu o yuzden lutfen para mevzusu birdaha acilmasin isteyen yaptirir isteyen yaptirmaz.

Arkadaşlar mi a2 life root nasıl atarım android 10 ama en basit anlatırsanız sevinirim

Selam… Konuyu tekrar üste taşıyorum, aynı başlığı çoklamak gereksiz…
Daha önce Samsung Galaxy Not 3 kullanıyordum, rootlamak zor olmadı.
Şimdi Nokia 3 (TA-1020) Android 9 kullanıyorum, ne kadar araştırdıysam ve ne denediysem root almadı, öyle ki adb menüsü dahi yüklenmiyor (Ses kısma - Power tuşlarında ve Geliştirici ayrıcalıkları aćık)

Sorum karşılaşan veya benzer model telefon kullananlara;
Root için fikri olan?

1 Like

Bazen nelere hakim oldugunu unutmak​:joy:hic bilmemek demek adamim buna hala guluyorum​:joy::joy:

1 Like

android bilgin fazla ise bana yardımcı ol.Mesela a20s cihazlara neden root atılmıyor ?Varsa bi yöntemi bilgilendirebilirmsin.Bu arada izlemediğim video denemediğim yöntem kalmadı ayrıca bu işin ehli olan adamlarada gittim boşa uğraşma dediler samsungun root atılmayan cihazlardan biri a20s

Teşekkürler… Hala okuyorum ve hala pc’ye 10 gün daha uzak olacağım. şimdilik telefonda uğraşıyorum… Tuhaf olan, Festboot menüsünü aćtığımda tek satır “festboot …” yazısı geliyor ve öyle kalıyor, telefon kilitleniyor ve şarz bitene kadar normale dönüyor… Nokia 3 root sistem görüntüsü de bulmuşken, bunu yükleyecek flash menüsü de görünmüyor. Diğer uygulamalar da root istiyor :slight_smile: … Sanırım ADB yi tekrar düzenlemeyi deneyeceğim pc ye geçince, bu kilit açılmadan ön yükleme menüsüne erişemiyorum…

Cevap için teşekkürler…

developer settingsi açıp usb hata ayıklamasını açmalısın.Sorun ortadan kalkar.

1 Like

Hepsini yaptım üstadım, usb hata ayıklama ve adb true… önyükleme yapacak rootsuz çalışan uygulama bulamadım, supersu root sistem görüntüm var, format menüsü sadece tek satır aćılıyor ( ses kısma ve power tuşu ile açılan)

Tahminim adb boot loader ile pc de ve cmd ile bu menü kilidini açmalıyım mevcut komut datırları var piyasada…

Bootloader kilidi varsa onu cracklemelisin. magisk manager kullanmalısın

1 Like

@Valextra , sanırım bu konu fazla dikkat çekti…

Bir tavsiye;

Sktir.com’u bir apartman olarak baz al, bir daire kirala ve onu iş yerin olarak kullan…

1. Eğitim bölümünde konuya yardımcı olacak bilgiler varsa uygulamaların olduğu bir konu - Paylaşım aç… (Ücretsiz ve öğretici bi dairen olur)

2. Site de ücretli iş yapmak, güven ve kurucu itibarını kullanmak adına izne tabi bir durum olduğu için @Trgala veya site yöneticilerinden anlaşma sağlayıp izin almalısın…

3. İzin alabilirsen veya anlaşma sağlarsan, Açtığın konu sonuna ; “Yukarıda belirtilen bilgiler size karmaşık geldiyse veya adımları uygulayacak deneyimimiz yoksa, ücretli ve güvenli destek verilir, irtibat için Trgala vs…” gibi bir not eklersin…

4. Sitede tanışma, değerli konu ve yardımlar ile başlar, kimi hobi olarak paylaşım yapar kimi de (yönetici izni ile) ücretli içerikler açar…

Elbette son karar yönetici ve kullanıcı insiyatifidir…

Zamanında 100 bin üzeri üyelik ve şimdilerde 20 bin üyelik 10 yıldır gurup yöneticisi olarak Nacizane tavsiyemdir…

1 Like