Ne istersen indirebilirsin!

Bir şey arıyorsunuz ve o da ne? Yalan yanlış virüs dolu konular. İşte sizler için altın değerinde bir konu. Sonuna kadar okuyan herkes profesyonel olacaktır. İndirmek istediğiniz şeyi anında en yalın halde bulacaksınız.

Konu sonunda örnek bazı siteler vereceğim

Başlıyoruz

Çoğu zaman internetten bazı kaynaklara ihtiyacımız olduğunu öğreniriz. Nereden aramaya başlayacağımız, hangi web sitesini ziyaret edip etmeyeceğimiz konusunda bir kaybımız var. En sonunda Google aramasını kullanmaya karar verdik. Evet, tahminin benimki kadar iyi! Bu kılavuz için Google’ı da kullanacağız. Buradaki birçok kişi muhtemelen bu numarayı zaten biliyor. İhtiyaçlarımıza göre değiştirebileceğimiz bu tür birçok Google arama sorgusu var.

Google, tartışmasız tüm dünyada en yaygın kullanılan arama motorudur. Etrafındaki yollarını bilenlerin elinde çok güçlü bir araç olduğu kanıtlanmıştır. Endişelenmeyin, bu kılavuz çok fazla kodlama hakkında olmayacak. Tek bir arama sorgusu satırı yazmanız yeterlidir. Bu kadar!!

Üst Düzey Etki Alanının (TLD) ne olduğunu anlama

Web sitelerinin IP adreslerini gösteren bir alan adına sahip olması gerekir. Bu tür TLD’lerden birkaçı mevcuttur. En popüler olanı .com TLD’dir. Diğerleri arasında .org, .edu, .org, .net vb. bulunur. Odak noktamız Ülke Kodu TLD (ccTLD) üzerindedir. ccTLD örnekleri arasında .us, .in, .fr, .ru, .ir vb. bulunur. Google aramayı kullanan çoğu kişi, arama isabetlerinin TLD uzantısıyla ilgilenmez. Bu çok önemli. Google, arama sorgusu sonuçlarını döndürürken çoğunlukla varsayılan olarak .com TLD’yi kullanır. Eşyalarımızı çevrimiçi olarak ararken bunu keşfedeceğiz.

image

.ir TLD’nin önemi

.ir TLD, İran Halk Cumhuriyeti için ccTLD’dir. Bu tür web siteleri çoğunlukla Farsçadır. Bu nedenle, çoğu insan onları umursamıyor bile. Size yetkin bir şekilde söyleyebilirim ki .ir web siteleri içerik zenginliği ve çeşitliliği bakımından eşsizdir. İnternette aradığım her şey için tek adresim onlar. Onları sevmemin nedenlerinden bazılarını vurgulayacağım.

  1. Premium oyunlar, premium kurslar, tüm platformlar için yazılımlar (Windows, macOS ve Linux) arasında oldukça zengin içerik.
  2. Büyük ölçüde kötü amaçlı yazılım içermez.
  3. Üçüncü taraf dosya barındırma sağlayıcılarından büyük ölçüde ücretsiz
  4. Reklam ve bağlı kuruluş sitelerine gereksiz yönlendirmelerden büyük ölçüde özgür
  5. En önemlisi, doğrudan yüksek hızlı dosya indirmeleri sunarlar. onların sunucuları.

.ir TLD Kullanan Bir Profesyonel Gibi Çevrimiçi Herhangi Bir Şey Nasıl Bulunur?

Şimdi başlayalım. Google’a gidin ve aşağıdaki arama sorgusunu girin.

“Aramanızın anahtar kelimesi” sitesi:*.ir.

Bu basit arama sorgusu, Google’a .ir TLD adıyla tüm web sitelerinde anahtar kelimeleri aramasını söyler. Bunu, normal google aramasını ve .ir alan adını işaret eden ince ayarlı Google aramasını kullanarak basit bir örnekle açıklayalım. Örneğin, sitebulb hakkında yeni duyduğum yeni bir yazılım aradığımızı varsayarsak, Google’a aşağıdaki arama sorgusunu girerdim.

sitebulb site:*.ir

Arama sorgularının sonuçlarındaki farklılıklar oldukça açıktır. Biri bize ilk sayfadan doğrudan indirme bağlantıları verirken, diğeri bize birkaç sayfa reklam verdi ve indirmek için bir bağlantı aldığımızda bile, birkaç engel vardı - reklamlar ve üçüncü taraf dosya barındırmaya yönlendirmeler Siteler.

Yukarıdaki kılavuz, çevrimiçi olarak her şeyi ararken ilk durağınız olmalıdır. Vakaların yaklaşık %85-90’ında birinci veya ikinci Google arama sonucu sayfasında bir isabet alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Özel dersler
image

Son İpucu

Dil engeli nedeniyle Farsça sitelerde gezinmekte zorluk çekenler için Google Çeviri en iyi seçeneğinizdir. Google Chrome, Farsça siteleri sizin için otomatik olarak çevirir. Çoğunlukla siteleri çevirmeme bile gerek yok. Günlük kullanımla, indirme bağlantısı düğmelerinin sayfalarda nerede bulunduğunu öğrenirsiniz ve oraya gidip doğrudan üzerlerine tıklamanız yeterlidir.

Sayfaları yüklerken hata alıyorsanız, ABD dışında herhangi bir yeri işaret eden bir VPN kullanın!!!

Dizin dosya sitelerinde gezinmek ve ilgilendiğiniz içeriği bulmak için, Ctrl + F tuş bileşimine basarak PC’deki arama işlevini kullanın. Bu, daha sonra öğeleri bulmak için arama sorgunuzu girebileceğiniz bir iletişim kutusu açar. dizin sayfalarında.

Örnek siteler

siteler.txt (189 Bayt)

2 Likes