Jewels of Rome (Elmas - Altın) Hilesi GG - CE ile

Ve tekrar merhaba…

Jewels of Rome: Taşları Eşleştirerek Şehri Onarın Oyununda Elmas ve Altın hilesi yapalım…

maxresdefault

Oyun Bilgileri:
Boyut: 139M

Nasıl Yapılır:

1. Oyunu indirip açın, GG’yi açın ve oyun süreci ile bellek aralığını ayarlayın…
    ek1

2. Filtreli tarama için ilk önce altın miktarınızı yazın ve Dword’da tarayın.
    Bir bölüm tamamlayın ve yeni altın miktarınızı GG’ye yazıp “Ara” butonuna basıp filtreleyin sonuçları…
    ek2.PNG
    Not: Altın hilesini önceden sınadım, yukarıya aldanmayın…
    ek3

3. Doğru bir kaç sonuç filtrelenerek listelenecek, (20’den fazla sonuç varsa bölüm tamamlayıp
    filtrelemeye devam edin)
    Sonuçlara bakmanız gerecek, (Mevcut sonuçları değiştirmeniz hileyi tamamlamaz, açıklamayı
    okuyun)
    Aşağıdaki resimdeki gibi, sonuçlara tıklayın, altta "Git"e tıklayın ve sonucun 2 üstünde yine altın
    değerini göreceğiniz doğru sonuç dizinine ulaşmaya çalışın.
    Doğru sonucu bulunca görünen altın değerini ve 2 üstündeki değeri aynı şekilde değiştirip
    yeni değeri yazın onaylayın. Altın hilesi bu şekilde tamamlanır…
    ek4.PNG

4. Elmas hilesi için yine filtrelemeli tarama yapalım, oyun seviyesi atlayıp yeni elmas geldikçe
    yeni değeri filtreleyelim… 15-20 sonuca ulaşınca Altın hilesinde olduğu gibi, tek tek tıklayıp
    "Git"e basıp 2-4 sıra üstünde yine elmas miktarınız varmı bakın. Böyle bir sonucu yakalayınca
    doğru bölümde olursunuz ve her iki değeri de yeni değere değiştirirsiniz.
    Kaldı ki; Sonuçlar ilk listesinde gizli değeriniz çıkmayabilir, “Git” ile bulmanız olası.
    ek5.PNG

Aşağıdaki resimde değişen elmasın yakın değerlerinde 2. gizli değer görünmüyor, değere
    tıklayıp “Git” ile bellek dökümüne bakıp bulabilirsiniz.
    ek7

ek6.PNG

Sanırım GG ile olan randevumuz tamam… CE ile bakalım şimdi hileye…

Bilindiği üzere Android oyunlarda CE ittifakım Nox Player Emülatör’dür. (Tavsiyem)

Oyunu ve CE’yi açalım, CE’de oyun sürecini seçelim…

Altın miktarını tarama kutusuna yazalım Value Type’yi 4 Bytes de bırakıp “First Scan” butonuna basıp ilk aramayı yapalım. Altın harcadıkça veya kazandıkça yeni değeri yazıp “Next Scan” butonuna tıklayıp değerleri filtreleyelim…

Değerlerin liste sayısı azalınca üzerlerine sağ tık yapalım ve açılan pencereden, "Browse Memory Region"a tıklayıp değerin Aobs (Hex) sonuçları listesine bakalım. Listenin sağ alt bölümünde bulunan yukarı ve aşağı ok işaretlerinden alt pencereyi yukarı hareket ettirelim (1-2 sıra kadar).
Altın değerinin aynı sonucunu görürseniz, doğru değere ulaşmışsınız demektir, değilse diğelerine bakın.

Doğru değeri bulunca aşağıya indirin. Aşağıya inen değere çift tıklayın, (Yanda hala Memory Region penceresi açıktır kapatmadıysanız, değer değişince 4 byte kopyalayıp üst tarafa yapıştıracaksınız. Değeri seçmek için ilk byte (çift rakam kümesine) tıklayın ve sağa doğru toplamda 4 byte olacak şekilde çizgi atın. 4 byte kırmızıya dönecek ve seçilmiş olacak, kopyalamak için klavyenizde Ctrl+C ye tıklayın, üstteki değeri de 4 byte işaretleyip (seçip) yapıştırmak için klavyenizde Ctrl+V ye basın.

İşlem tamamdır sanırım…

İlk seferde karmaşık gelen bu işlem, 1-2 kez yaptıktan sonra olağan ezbere düşer.

Başka bir konuda görüşene kadar, İyi Oyunlar…

3 Likes

Sahte değerin altımdaki eksi haneli sayıları görünce olmaz sanırım demiştim ama oluyor🙂
Eline sağlık

1 Like

Dönüş için teşekkürler…
Aslında bir ayrıntıyı merak ediyordum; Hile de verdiğim ayrıntı (çift değer değişimi) herkeste aynı mı diye…
Aksi taktirde, (belki) gerçek (görünen) para değerine dokunmadan, üstteki gizli değeri değiştirsek, yine olurmuydu !?
Yoksa herkeste mi aynı; Görünen ve üstündeki gizli değeri değiştirince mi oluyor hile… :slight_smile:
Aklımda deli sorular… :slight_smile:

Edit: Bu ayrıntıya bende bakardım zira istek üzerine yaptığım için hileyi, işim bitince sildim oyunu… Tekrar yüklemeye üşeniyorum… Deneyen olursa, sonucu bildirsin…
Bakın önce görünen değeri değil, üstteki değeri değişip oyuna dönün, bir şeyler harcayın, bakalım oluyormu hile… Aksi takdirde, görünen ve üstündeki değer değişimi geçerlidir zaten… :slight_smile:

offsetini bulup menüye dökersek nasıl olur acaba🤔

Muhtemelen hex veya aobs taraması daha yaklaşık sonuç verir… Örnek Altın 10.000 diyelim, 4 byte ana değeri alalım, 12 byte boşluk verelim (??) ve yine 4 byte altın değerini yazalım, yani tarama kodumuz 10.000 ve aobs şöyle olurdu;
10 27 00 00 ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? 10 27 00 00
vs… vs… :slight_smile: