İlk Defa Konu Oluşturacaklara Bir İpucu

Merhaba.

Bildiğiniz üzere iki-üç gün önce site üzerinde ufak bir tasarım güncellemesi oldu ve artık oluşturduğumuz konuların ana sayfadaki görünümünün sol tarafına fotoğraf ekleyebiliyoruz. Size bunu bilgisayar üzerinde nasıl yapacağınızı örnekli ve kırmızı dikdörtgen ile vurgulu şekilde anlatmak istiyorum.

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki görsellik açısından daha güzel olduğu için ve tasarım gereği her konuya mümkün olduğunca içeriği temsil eden bir fotoğraf koyulması uygun olacaktır. (Zorunlu olup olmadığı hakkında bir fikrim yok.)

• Konuyu çağrıştıracak veya direkt konuda geçen görseli internette bulup bilgisayarımıza indiriyoruz.(Google Görselleri kullanmanızı tavsiye ederim.)

• İndirdiğimiz fotoğrafı oluşturacağımız konunun istediğimiz yerine Yükle seçeneğini kullanarak siteye yüklüyoruz. (Ben görselin yazdığım içeriğin en başında gözükmesi için orada bulunuyor. İster başa ister sonra veya istediğiniz yere eklediğiniz zaman ana sayfada gözükecektir.)

• Yükledikten sonra ayrıca görselin konu içerisinde gözükecek olan boyutunu da ayarlayabilirsiniz. (İster fotoğrafın altındaki yüzdeleri kullanabilirsiniz isterseniz oluşan satırdaki yüzdeyi kullanmak istediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz.)

• Ve konuyu paylaşmaya hazırız. Oluşturduğumuz içeriği kontrol ettikten sonra Konu Oluştur seçeneği ile fotoğraflı bir şekilde konu paylaşabilirsiniz.

• Konumuzun ana sayfadaki görünümü de böyle olacaktır.

1 Like

Eline sağlık harika bir konu. Fakat resim indirmek yerine bulduğunuz resme sağ tık kopyala diyerek konuya direkt yapıştırabilirsiniz

2 Likes

Dün Epic Games konusunu oluştururken internetten aldığım görselin linkini kullandım konuda gözüktü ama ana sayfaya düşmemişti. Fotoğrafı alıp siteye yüklediğim zaman ise ana sayfaya görüntü geldi.

Ayrıca geçen hafta paylaşmış olduğum Epic Games gönderimi siz düzenleyip ana sayfadaki görünüm için fotoğraf eklediğinizi ve yükleme stilinizi incelediğimde siteye yükleyip koyduğunuzu fark ettim. Link kullanmamışsınız.

Bende böyle işlediğini düşündüğüm için konuyu ona göre oluşturdum. Belki bazı sitelerin görselleri çalışıyordur sadece. Bilemiyorum

1 Like

Şimdi fark ettim de üstte bahsettiğim yorum link yani url için ama kopyala/yapıştır hiç denemedim.

1 Like

eline sağlık

1 Like

Eline sağlık. Konuya birden fazla görsel eklerseniz bile ilk eklediğiniz gözükecektir yani ilk görsel olarak gözükmesini istediğiniz görseli yükleyin.

2 Likes

Detaylı anlatım için teşekkür ederim

2 Likes