Hile yapılırken saklanan değer

Bugün sizlere çok değerli bilgiler vereceğim.

Oyunlarda çoğu zaman değeri bulduğunuzda ve değiştirdiğinizde, sonucun değişmediğini görürsünüz. Bunun birinci sebebini açıklıyorum.

Sahte oltalama

Oyun firmaları kodları yazarken, hilecileri belirlemek veya onların hile yapılamayacağını düşünmesini sağlamak için bir yöntem kullanır. Aşağıda ki oyun ile örneklendirelim.

Kitty Scramble (Facebook oyunu)

Bu oyunda mevcut altınınızı aratırsanız ve değiştirek deneme yaparsanız, öncelikle rakamların azaldığını ve doğru yolda olduğunuzu göreceksiniz. Fakat sonra oyunda bir değişiklik olmayacak ve başarısız olacaksınız. Bunun yerine 2x denerseniz sonuca ulaşacaksınız.

image

Oyun aslında kodlama yaparken 2x olarak hesaplama yapmış. Yani 1 altınınız var ise kodu 2. 1000 altınınız var ise kodu 2000.

Oyunlarda değerler

En çok kullanılan değerler 2x, 4x ve 8x değerleridir. Yani 100 değeri için, 200,400 ve 800 değerleri vardır. Bunu deneyerek bulabilirsiniz.

Game Guardian

Cheat enginede (değer)x kullanırken game guardianda ise (değer)X kullanılır. bu ne demek? Örnek 100 sayısının kodlama çarpanını bulmak istiyorsunuz. O zaman 100X (Büyük X) Sayı denklemini kullanacaksınız.

image

Unutmamanız gereken şudur. Sayıları ardışık aynı katlarla arayarak değerleri bulacaksınız.
Örnek. 100 rakamını 2x olarak arattık ve 200 bulduk. Daha sonra değer 102 oldu. 204 olarak aramayı daraltabilirsiniz.

Hile yapmak kolaydır. Yeter ki sktir et!

10 Likes

Eline sağlık abi bilği için

1 Like

Bende diyorum neden değeri bulduğum halde değişmiyor. :smiley: Yararlı bilgi için teşekkürler.

1 Like

Akıt gelsin bilgileri reis.

2 Likes

Eline sağlık murat abi döktürmüşsün yine 🤌

1 Like

Çok değerli bilgiler.

Yararlı bilgi umarım dahasıda gelir

eyvallah üstat geri dönmene çok sevindim

2 Likes