Game Guardian Sihirli Sayı (XOR eğitimi)

Game Guardian Sihirli Sayı konusu ile beraberiz. Sihirli sayı nedir hep beraber öğrenelim.

Sayımız: 444.444

denklemimiz ca = bit32.bxor( tonumber(ca[1]), 444444)

Doktor bu ne? XOR hiç duydunuz mu veya gözünüze ilişti mi? Öncelikle XOR nedir onu bilmemiz gerekiyor. (Tüm anlatımlar en basit hali ile game guardian üzerinden anlatıma dökülmüştür.)

XOR* bir çeşit şifreleme yöntemidir. Diğerlerinden farkı ise, şifre gerektirir. Yani kodu bulmanız yetmez, aynı zamanda şifresinide bulmanız gereklidir.

Oyunlarda neden önemlidir? Oyunda aratılacak şeylerin (altın, güç veya farklı bir şey olsun) farklı bir şifreleme yöntemi olabilir. Bunu derinlemesine çözümlemek için XOR kullanılır.

Bu kadar tanım yeter uygulamaya geçelim.

Batle legion oyunu üzerinde bir test edelim. Oyunda karakter güçleri elmastan bile önemli çünkü oyunu kazanmak büyük avantajlar sağlıyor. Fakat çok güzel şifrelenmiş oyun. (Yeni nesil şifreleme)

Oyun linki: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.traplight.battleslides&hl=tr&gl=US

Peki XOR kullanarak bu oyunda nasıl avantaj sağlarız?

Görüldüğü üzere karakterimizin ana vuruşu 30 iken canı 700. Bunlar taban değerler. Hemen arttıralım.

Dword seçerek 30 sayısını yazıyoruz.

En sağdaki ok tuşuna basarak listeliyoruz.

XOR…=??? denklemine tıklıyoruz ve içerisine 444444 yazıyoruz.

Tamam dediğimizde şifreler çözülmüş halde elimizde hazır. 30 sayısının çözümlü arama şekli burada.

Şimdi şifreyi çözdük bunu nasıl kullanacağız?

Yeni arama diyoruz ve seçenekleri listeliyoruz. (Dword kısmında.)

Peki ya çok sonuç çıkarsa ne yapıyoruz? Aynı zamanda can değerininde XOR şifresini bulup noktalı virgülle aratabilirsiniz.

Örnek:

444.418;444.925 gibi.

Biz sonuçları arattık ve şimdi sonuçları değiştirme zamanı. Hoppp öyle kafanıza göre sayı ile değişemezsiniz. Örnek 50.000 vuruş yapmak istiyoruz. Şu şekilde değer alıyoruz.

Daha sonra tekrar XOR

image

image

Tekrar 4444444 ve çıkan sonucu alarak diğerleri ile değiştirebiliriz.

image

İşte sonuç. Hile yapılamayacak oyun yoktur. Sadece emek ve zaman gerekir.

16 Likes

yine güzel bir konu eğitime devam :slightly_smiling_face: Teşekkür ederiz Murat abi

2 Likes

Emeğine sağlık abi, GameGuardian serisinin devamını iple çekiyorum.

Murat abi, iyi ki varsın.

1 Like

Abi şu game guardianin full eğitim sistemine geçmek gerekiyor

1 Like

Murat abi peki her oyunda geçerli mi bu ? Yani bu XOR sadece 444444 den bi ibaret 555555 olanı yok mu ?

Çook güzel bir anlatım daha teşekkürler abi

Ellerine sağlık abi :slight_smile:

@Trgala abi, bu yöntem ile mobile legends yada arena of valor oyunları deneme şansın var mı? Valla duacın olurum :slight_smile: kanser oldum bugün, kaç saatir deniyorum, bir çözüm bulamadım.

Vipte geçilecek. Her şeyi ücretsiz vermeyi düşünmüyorum.

3 Likes

Sen nasıl uygun görüyorsan abi sadece vip üyelere özel dersen vip oluruz

444444= 0 değerini işaret eder.Yani yalın. Üzerine aranılacak şeyler eklenir. Bazen 444442 ilede baslayabilir.

2 Likes

Teşekkürler abi daha öğrenilecek çok şey var :sweat_smile:

1 Like

Aslında çok şey yok. Sonraki aşama hex kodu ile 2 kat şifrelenmiş oyunları çözmek. Xor ile 4x entegrasyonu bir de -xor var. - ile başlayan kodları düzeltip anti cheati kapama.

2 Likes

Acaba benim dediğim oyun hangisiyle korunuyordu veya korunuyor gerçi browser tabanlı olduğu için farklıdır belkide

1 Like

Htm5 mi hangi oyun o

1 Like

Yok abi flash player HTML 5 e geçmedi o yüzden şuan flash playersiz tarayıcıdan oynanmıyor ama adamlar hızlı giriş programı yaptığı için hızlı giriş programı ile giriliyor. Abi senden daha önceleri de ni bakmanı istediğim oyun crystal saga https://cs.r2games.com/

Cheat engine tarafına geçince bakalım.

2 Likes

Tamamdır abi sağolasın sırf benim için oyuna girip bakman bile benim için çok değerli. Bu arada abi oyundaki item kodlarını öğrenmek kolay sitede yazıyor yazmasa bile /item … Yapınca kodu geliyor bir keresinde oyuna hile deneye deneye Oyunda [GM} TAGI geldi bana oyuncunun üstüne basınca yanına ışınlan seçeneği felan geldi ama işe yaramıyordu heyecanı yetti ama bana. :sweat_smile:

1 Like

Abi blocman go adlı oyun var mesela, ilk silah +2 atak veriyor, aynı senin dediğin şekilde yapıyorum fakat, sonuç çıkmıyor maalesef. Deneme şansın varmı oyunu?
Oyun link; https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sandboxol.blockymods&hl=tr&gl=US