Faturalı hatlarda indirim alabilmek için

Son zamanlarda artan mobil internet ihtiyacı ve operatörlerin yüksek tarife fiyatları ortada. Şöyle ki bir operatörde taahhüt süreniz bittikten sonra mevcut müşteri olduğunuz için düşük içerikli tarifeleri fahiş fiyatlara sunuyorlar. Bizlerde mecbur kalıp ya kabul ediyoruz yada farklı bir operatöre numara taşıma yapıyoruz. Ama bulunduğunuz yerde o operatör den başka çeken bir hat yok veya hizmetten memnunum ve ayrılmak istemiyorum diyorsanız burada yapmanız gereken şu

Örnek: A operatöründe bir hattınız var ama taahhüt bitti ve yeni fiyatlar da çok yüksek

A operatöründe ki hat Ali’ye ait ve onun adına

Ali’nin arkadaşı Murat B operatörüne gidiyor ve diyorki 0532xxxx (numara Ali’ye ait) numaramı size taşımak istiyorum işlemler başlıyor imzalar atılıyor ve Murat kendi kimliğini veriyor bayiden çıkıyor

Bu işlem de B operatörüne geçiş sağlanmayacaktır çünkü hat sahibi Ali. işlem iptal olacak Ali’ye bir ceza veya uyarı olmayacak

B de iptal oldu ama A operatöründe 0532xxxx numaralı hat başka bir operatöre gidiyor onu ikna edin diyerek operatörlerin ikna birimine düşecek ve sizi arayıp hattınızı taşımayın size şu fiyata şu paketi verelim diyerek arayacaktır.

Umarım yardımcı olmuşum dur biraz uzattım ama basit olsun istedim teşekkür ederim :raised_hand_with_fingers_splayed:

2 Likes