Family Zoo: The Story(Altın-Yıldız-Bölüm-Level)

Ve herkese tekrar selam…

Eğlenceli, renkli, hayvanat bahçesi kurma, bahçe tasarım ve 3 eşleme oyunu olan Family Zoo The Story oyunu için full hile yapacağız. (Türkçe dil desteği ve Global ittifaklar kurmak mevcut)
Family-Zoo-The-Story

İşte oyun için diğer bilgiler:

Neler gerekli:

1. Cheat Engine
  2. Benim tarzımda Nox Player (siz GG veya başka bir platforma
    aşina iseniz, yaklaşık konu yine aynı (Maksat hile açığını göstermek))
  3. Elbette Family Zoo: The Story oyunu…

Nasıl yapılır:

1. Oyunu açın…

2. Cheat Engine’yi açın ve CE’de oyun sürecini seçin…
    11.PNG

3. Muhtemelen oyunda bir kaç bölüm geçtiniz, benim gibi başından kurcalamayın :slight_smile:
    Resimde gösterildiği gibi (Elbette isteğe bağlı, tek, tek de arayabilirsiniz) CE >> File menüsüne tıklayın ve
    1 adet daha “Scan Tab” arama tablosuna sahip olun. (Biri Altın - diğeri Seviye (Bölüm) taraması için.
    12.PNG

4. İlk arama tablosuna mevcut altın miktarınızı yazın. İkinci arama kutusuna (İkinci açtığımız arama tablosunda)
    mevcut bölüm sayımızı yazalım ve her iki tabloda sırası ile “First Scan” butonuna basalım.
    13.PNG

5. Bir bölüm tamamlayıp geri dönelim, her iki kutuya yeni değerlerimizi yazalım.
    Altın tablosunda altının yeni değerini ve Bölüm tablosunda bölümün yeni değerini yazalım ve
    her iki tabloda sırası ile “Next Scan” butonuna basalım.

6. Muhtemelen Altın değerimiz listede azalmıştır (next scan filtreleme sonucu)
    Doğru değer olup olmadığını anlamak için değerin üzerine fare oku ile sağ tıklayın ve
    açılan listede "Browse this Memory recion"a tıklayalım. Açılan “Bellek” penceresinin
    sağ alt (hex rakamları ile dolu alan) bölümünde yukarı ve aşağı kaydırma oklarından
    yukarı olana 1-2 tık yapalım. Resimde göründüğü gibi hem altın (Her çift rakam kümesi 1 byte dir)
    miktarın üzerine fare oku ile basın ve sağa doğru oku kaydırıp 4 byte seçecek şekilde kırmızıya döndürün rengini.
    Sonra Memory penceresinin en altına bakın, seçimlerin yapısal değerleri listelenir. “Integer:” yanındaki değer, doğru değerdir.
    Integer altın miktarınızı yazar. Elbette altından önceki 4 byte ise Yıldız miktarınız…
    Bu iki ayrıntıya ulaştıysanız doğru sonuçtur…

7. Memory Browser penceresini yana alın ve CE’den devam edelim. Yukarıda doğruladığınız sonucun (Altın miktarının) üzerine çift tıklayın ve aşağı inmesini sağlayın.
    Aşağı inen altın miktarınız üzerine çift tıklayın ve açılan kutuya yeni değeri yazıp onaylayın.
    19.PNG

8. Altın tamamlandı. Yıldız için yana aldığımız Memory Browser penceresini yine ortaya önümüze alıp, ameliyata başlayalım.
    Yıldız miktarınızı 4 byte olarak seçin ve aşağıda verdiğim miktarlardan birini kopyalayıp Ctrl+V ile yapıştırın.
    İşte yeni değerler (Abartmadan, hile elinizin altında yine yapılır):
    1000=E8 03 00 00 — 2000=D0 07 00 00 — 5000=88 13 00 00
    (Max Bölüm 2810 gibi bir şey :wink: )
    Bunu yapamayanlar için aşağıda resimde gösterildiği gibi bir şey yapalım.
    Memory Browser penceresinde yıldız miktarımızın ilk byte’na çift tıklayalım (benim için 02 yazan
    yer)
    (4000 yıldız için) açılan kutuya 160 yazıp onaylayalım. Şimdi ikinci byte’a çift tıklayalım (benim
    durumumda (resimde) 02 den sonraki 00 olan yer) açılan kutuya 15 yazıp onaylayalım.

Altın ve Yıldız tamam (Not: Resimlerde fark ettiyseniz, Altının 4 byte’ından sonraki 32 ile başlayan
    4 byte daha var, orası Level hile bölümü, Konu sonunda işleyeceğiz orayı :wink: )

9. Seviye - Bölüm miktarını bulmak zor olabilir, 15-20 sonuca inene kadar 2-3 bölüm tamalayıp yeni
    mevcut değeri yazıp “Next Scan” ile filtreleyin. Daha sonra listenin yukarısında başlayıp,
    değerleri tek, tek değiştirip oyuna yeni bölüme başlama penceresine gelip yazdığınız yeni değerin
    tutup, tutmadığına bakıp, bölüme başlama butonuna basmadan kapatın ve CE’ye dönüp,
    değiştirdiğiniz satırı düzeltip, altındaki satırı değiştirerek sınamaya devam edin…

10. Doğru değeri bulduğunuzu var sayıyorum ve değişime geçiyoruz. İsterseniz direkt değeri
    değiştirin (Not: bölüm sınırı 2810 gibi bir şey, fullerseniz yeni bölüm güncellenene kadar bölüm
    açamazsınız) Makul bir bölüm yazın, onaylayın…
    Yada değişimi Memory Browser penceresinden de yapa bilirsiniz. İhtiyacınız olmayacak zira Bölüm kodunun 8 byte öncesinde Sağlık kodu mevcut.

11. Geldik Level hilesine ve yukarıda bahsettiğim Altın kodu yanındaki 32 yazan byte’a…
    Başka bir konuda (yada bir sonraki CE videomda) Memory Browser içindeki kodu CE adres
    listesine almayı göstereceğim… Şimdilik aşağıya aldığınız altın miktarına sağ tıklayın ve Memory
    Browser’ini açın. Altın miktarının (bu miktarı 4 byte olarak resimledim) yanındaki 4 byte’yi fare
    oku ile tıklayıp sağa kaydırın seçin ve şu kodu oraya yapıştırın: 50 C3 00 00 veya 2 byte seçin ve
    50 C3 ü yapıştırın. Bu 50.000 XP yapacaktır. Level atlamak ise Yıldız kullandıkça mümkün,
    yani XP-Level hileniz her yıldız kullanımında 1 level artarak devreye girecek.
    XP hilesi yapılmazsa, belki ilk sıralar 4-5, ilerledikçe 20-30 yıldız kullanımında 1 level atlarsınız.

Konuyu uzun ve detaylı tuttum bu seferlik. Yeniler için başlangıç seviyeleri oluşturuyoruz.
Müdavimler oyun adını almaları yeterli olur tabii ki :wink: CE veya oyun hileleri yeniler için zorlu olabiliyor…

Başka bir oyun hilesinde görüşene kadar (ki bu kadar açıklamam, yoruyor vesselam :slight_smile: )
İyi Oyunlar…

3 Likes

Eline sağlık yine baya işçilik olan güzel bir hile

3 Likes

Keyifli oyun ve full… Aslında Boosters-Takviye hilesini de yapacaktım zira, kullanıcılara bir açık bırakalım, keyif alsınlar programı açmışken… :wink:

2 Likes

eline sağlık çok güzel oldu bu

1 Like

birde şu cheat engine yi nasıl değiştirdin şeklini :slight_smile: :slight_smile:

1 Like

Bir hafta kadar pc başında olamayacağım, zira dönünce hem eklentiyi güncelleyeceğim, hemde nasıl yüklenir ve kullanılır, videosunu çekeceğim…