Epic Games Store Haftalık Ücretsiz Oyunlar (18.11.2021)

Bu haftanın üç tane ücretsiz oyunu (İndirim 25.11.2021 saat 19:00’da bitiyor.);

Guild of Dungeoneering

(Normal Fiyatı ₺25)

Guild of Dungeoneering, bir sürprize sahip sıra tabanlı bir zindan keşfi kart savaşıdır: Kahramanı kontrol etmek yerine onun etrafında zindan inşa edersin.

Tek oyunculu aynı zamanda kumanda destekli bir kart oyunu.

Haydi zindan mühendisliği yapalım!

Guild of Dungeoneering, bir sürprize sahip sıra tabanlı bir zindan keşfi kart savaşıdır: Kahramanı kontrol etmek yerine onun etrafında zindan inşa edersin. Lonca (Guild) destelerinden çektiğin kartları kullanarak oda, canavar, tuzak ve tabii ki ganimet yerleştir! Bu sırada kahramanın nereye gideceği ve neyle savaşacağı konusunda kendi kararlarını veriyor. Ancak en derin zindanlarla başa çıkabilecek kadar güçlü olacak mı? Zindan turları arasında yeni maceracı sınıflarının ilgisini çekmek için yeni odalar inşa ederek Loncanı yönetecek ve kart desteni daha güçlü eşyalarla genişleteceksin.

• Tecrübesiz kahraman grubunun kontrolünü ele alarak onları zafere taşı ve Zindan Ustası (Dungeon Master) olarak loncanı eski parlak günlerine döndür! (önce birkaç yenilgi yaşadıktan sonra tabii ki).

• Çektiğin kartlardan gelen odaları, canavarları ve ganimetleri stratejik şekilde yerleştirerek inşa ettiğin zindanları temizlemeleri için kahramanlarını baştan çıkar, kandır ve ayart.

• Kahramanlarının her birinin kişiliğini ve özelliklerini tanı, mevcut kahramanlarını geliştir ve onları ölümden korumak için yeni stratejiler denerken yeni kahramanlar ekle!

• Loncanı iyi bir şekilde yönet ve daha fazla oda ve ekipman açmak için seviyesini yükselt. Loncanı geliştirmen, derinlere daldıkça karşılaşacağın daha zorlu zindanları yenmek için daha iyi şansa sahip olacağın anlamına geliyor.

Sistem Gereksinimleri

Windows Minimum

İşletim Sistemi
Windows XP SP3

İşlemci
2 GHZ

Bellek
2 GB RAM

Depolama
750 MB kullanılabilir alan

Windows Önerilen

İşletim Sistemi
Windows 7 SP1

İşlemci
2 GHZ

Bellek
4 GB RAM

Depolama
750 MB kullanılabilir alan

Desteklenen Diller:

  • İngilizce

KID A MNESIA EXHIBITION

(Ücretsiz Ama Mağazaya Yeni Geldiği İçin Eklemek İstedim)

Radiohead’in Kid A ve Amnesiac albümlerinin 21. yılını anmak için orijinal sanat eserleri ve kayıtlardan oluşturulan baş aşağı bir dijital/analog evren.

Tek oyunculu aynı zamanda kumanda destekli bir birinci şahıs ve keşif oyunu.

KID A MNESIA, Radiohead’in 20 yıl önce açığa çıkardığı Kid A ve Amnesiac’ın çizim ve yaratıkları ve ayrıca söz ve ses kayıtları üzerine inşa edilerek yeniden bir araya getirilen ve yeni bir mutant yaşam verilen hararetli bir rüya alanı, görkemli bir mabet.

Stanley Donwood ve Thom Yorke’un Radiohead’in Kid A ve Amnesiac albümlerindeki müziklere eşlik eden çarpık ve huzursuz çizimleri ve metinleri, kalemden yapılmış bir ormanda saklı bir binada hayata dönüyor ve sergi kavramının anlamını sınırlarına kadar zorluyor… ya da bambaşka bir şeye dönüştürüyor.

Kid A ve Amnesiac’ın orijinal çok parçalı kayıtları, Stanley Donwood ve Thom Yorke tarafından milenyum ufukta görünürken yaratılan çizimler ile çevrelenmiş, aynı zamanda varlığı hem imkânsız hem de mümkün olan yaratıklarla dolu imkânsız ya da mümkün alanlar dizisine yayılmış ve yeniden şekillendirilmiş.

Sistem Gereksinimleri

Windows Minimum

İşletim Sistemi
Windows 7 x64

İşlemci
Intel Core i5-2300 | AMD FX-4350

Bellek
8 GB RAM

DirectX
DirectX 11

Ekran Kartı
Nvidia GeForce GTX 760 | Eş Değer Radeon ekran kartı

Windows Önerilen

İşletim Sistemi
Windows 10 x64

İşlemci
Intel Core i7-6700 | AMD Ryzen 7 1800X

Bellek
20 GB RAM

DirectX
DirectX 11

Ekran Kartı
Nvidia GeForce GTX 2070 | Eş Değer Radeon ekran kartı

Desteklenen Diller:

  • Seslendirme: İngilizce
  • Metin: İngilizce, İspanyolca (İspanya), İspanyolca (Latin Amerika), Fransızca, Almanca, Brezilya Portekizcesi, Rusça, İtalyanca, Japonca, Basitleştirilmiş Çince, Lehçe, Türkçe, Korece

Never Alone (Kisima Ingitchuna)

(Normal Fiyatı ₺24,70)

Bildikleri tüm dünyaya karşı bir tehdit oluşturan ebedi bir kar fırtınasının kaynağını bulmaya çalışan Nuna ve Tilki’nin destansı macerasına sen de katıl.

Eşli aynı zamanda kumanda destekli bir platform ve bağımsız oyunu.

Never Alone, nesilden nesle aktarılmış geleneksel bir öyküden ilham alınarak, Alaska Yerlisi bir grup olan İnyupik’le iş birliği içerisinde geliştirilmiş, oynayanı adeta içine çeken bir bulmaca-platform oyunu.

Donmuş tundralardan geçerken, kaygan buz kütlelerinden atlarken, yer altı mağaralarından yüzerek geçerken ve hem tuhaf hem tanıdık düşmanlarla yüzleşirken tek oyunculu modda her iki karakteri de yönlendirebilir veya bir arkadaşınla birlikte eşli modda oynayabilirsin.

75’ten fazla “2014’ün En İyileri” listesinde yer almış, 2015 BAFTA Oyun Ödülleri’nde “En İyi Çıkış Yapan Oyun” ödülünün yanı sıra 2015 Değişim için Oyunlar Ödülleri’nde (Games for Change Awards) “Yılın Oyunu” ve “En Büyük Etki Yaratan Oyun” ödüllerini almış olan bu oyunun yapım sürecine 40’tan fazla bilge Alaska Yerlisi, hikâye anlatıcı ve topluluk üyesi de katkıda bulundu.

Dudak uçuklatan ortamları keşfedecek, kahramanca görevleri yerine getirecek ve İnyupik öykülerindeki efsanevi karakterlerle tanışacaksın. Üstelik tüm bunlar İnyupik dilinde, usta bir hikâye anlatıcı tarafından anlatılıyor.

Özellikler

Nuna ve Tilki olarak oyna. Tek bir düğmeye basarak bu iki dost arasında dilediğin zaman geçiş yap ya da yerel eşli modda yan yana oyna. Çıktığın yolda başarıya ulaşmak için her iki karakterin de kendine has özelliklerinden faydalanman gerekecek. Nuna merdivenlere ve halatlara tırmanabilir, ağır nesneleri hareket ettirebilir ve bola’sını hedeflere fırlatarak bulmacaları çözebilir. Tilki, Nuna’nın erişemediği küçük yerlerden geçebilir, duvarlara tırmanabilir ve çok yüksek yerlere sıçrayabilir.

NOT: Yerel eşli mod için en az bir adet Xbox 360 veya dengi oyun kumandası gerekir

Kuzey Kutbu’nun zorlu dünyasına dal: Terk edilmiş bir sahil kasabasındaki pek de sağlam olmayan yapıların altından, arasından ve üstünden geç. Gizemli bir donmuş ormandaki tüyler ürperten sessizlikteki ağaç tepelerini keşfet. Ebedi kar fırtınasının haşin rüzgârlarına göğüs ger. Hayatta kalmanın imkânsız gibi göründüğü bu diyarda Nuna ve Tilki, yalnızca Yardımcı Ruhların (Helping Spirits) desteği sayesinde hayatta kalabilir.

Büyüleyici açıklama videolarının kilidini aç: Bilgeler, hikâye anlatıcılar ve Alaska Yerli topluluğunun diğer üyeleri toplamda 30 dakikadan uzun süren bu röportajlarda kültürleri, değerleri ve oyuncuların kendilerini içinde buldukları muhteşem Kuzey Kutbu ortamı hakkındaki öykülerini ve bilge öğretilerini paylaşıyor.

Sistem Gereksinimleri

Windows Minimum

İşletim Sistemi
Windows 7

İşlemci
Intel Core 2 Duo E4500 @ 2.2 GHz veya AMD Athlon 64 X2 5600+ @ 2.8 GHz

Bellek
2 GB RAM

Depolama
3 GB kullanılabilir alan

DirectX
Sürüm 9.0c

Ekran Kartı
GeForce 240 GT veya Radeon HD 6570

Diğer
Yerel eşli mod için Xbox 360 veya dengi bir oyun kumandası gerekir

Windows Önerilen

İşletim Sistemi
Windows 7 veya üstü

İşlemci
Intel Core 2 Quad Q9550 @ 2.8 GHz veya AMD Phenom II X4 955 @ 3.2 GHz

Bellek
4 GB RAM

Depolama
3 GB kullanılabilir alan

DirectX
Sürüm 9.0c

Ekran Kartı
GeForce GTX 650 Ti veya Radeon HD 7790

Diğer
Yerel eşli mod için Xbox 360 veya dengi bir oyun kumandası gerekir

Desteklenen Diller:

  • Seslendirme: İngilizce
  • Metin: İngilizce, İtalyanca, Almanca, Fransızca, İspanyolca (İspanya), Japonca, Korece, Portekizce, Danca, Felemenkçe, Fince, Norveççe, Lehçe, İsveççe, Basitleştirilmiş Çince, Rusça
4 Likes