Cheat Engine Plugins (Tarayıcı seçim paneli)

Herkese merhaba.
Cheat Engine hile programına yeni özellikler ekleyen bazı kodlar yazdım ve bunları vakit buldukça sizlerle paylaşacağım. (İstekleriniz olursa veya takıldığın CE konuları, yorum yazmaktan çekinmeyin)

İlgili başlığa dönelim;
Özellikle oyunların HTML5’e geçtiğini düşünürsek, (Flash Player öldükten sonra tüm oyunların buna döndü) CE’de (Cheat Engine) oyunun sürecini (PID) bulmak zorlaştı. Paylaştığım eklenti bu konuda size yardımcı olacak.

Şu öngörüden yola çıkarak: Oyunlar, açıldığı tarayıcıda (Chrome, Mozilla vs) hatrı sayılır bir bellek ile çalışır, eklentimiz bu bellek tüketen programların (Korkmayın hepsi değil, filtreledim, sadece tarayıcılar) Bellek - PID - İsimlerini listeleyecek. Siz muhtemelen listenin ilk veya ikinci sürecini çift tıklayıp, oyunun doğru sürecini CE’ye aktaracaksınız.
İşte eklentinin görseli;

Aşağıdaki eklenti dosyasını (CE’nin okuyabileceği .lua formatında) CE>>Autorun klasörüne koyun.
Nasıl yapılır: Dosyayı indirin >> PC Masa üstünde CE simgesini sağ tıklayın ve açılan pencerede "Dosya konumunu aç"ı seçin >> açılan klasörün (CE’nin Program Files yolu) en üstünde bulunan “autorun” klasörünü açın ve eklentiyi bu klasörün içine koyun. Yükleme tamamlandı.

Eklenti dosyası: SktirBrowserS Eklentisi

Muhtemelen yükleme tamamlandığında eklenti, CE ana sayfa üst menüsünde “Help” menüsünün yanında olacaktır.
Yüklenmiş küçük görsel;

–===========================================================–
–===========================================================–
New Version: Yeni sürüm:

Bazı özellikler ekledim bir “Filtreleme kutusu” ve “Filtresiz” listeleme seçeneği tiki.
Görselde tüm kullanım açıklaması mevcut.
Ek olarak CE Lua dosyası düzenleyebilenler için, oyun.exe, client.exe veya sürekli kullandığınız işlem.exe’niz varsa, onu eklentiye ekleme opsiyonu ekledim. Bilmeyenler için öğretici niteliğinde,

Nasıl Yapılır:
1 - Eklenti.lua’nız CE >> autorun klasöründe ise, onu kopyalayın ve masa üstüne yapıştırın.
2 - Eklenti.lua’yı sağ tıklayın veya çift tıklayın “Birlikte aç” sekmesinden “.txt” veya “Not Defteri” seçeneği ile açın.
3 - En üstte şu kodu göreceksiniz:

function IslemArama()
local Arama = { ‘chrome.exe’,‘plugin-container.exe’,‘Facebook Gameroom Browser.exe’,
** ‘Maxthon.exe’,‘opera.exe’,‘brave.exe’,‘firefox.exe’,‘torch.exe’,‘Farmville Two.exe’,**
** ‘torch.exe’,‘dragon.exe’,‘R2Client.exe’,‘palemoon.exe’,‘safari.exe’,‘iexplore.exe’,‘msedge.exe’ }**
return Arama
end

Buraya örneğin bir oyun.exe ekleyeceğim. ("chrome.exe"nin başına bırakacağım)
oyun adı örnek: myGame.exe
Koda eklenmiş hali şöyle görünür; ‘myGame.exe’, (virgül ile ayrılmalılar ve tırnak içinde olmalılar)

function IslemArama()
local Arama = {‘myGame.exe’, ‘chrome.exe’,‘plugin-container.exe’,‘Facebook Gameroom Browser.exe’,
** ‘Maxthon.exe’,‘opera.exe’,‘brave.exe’,‘firefox.exe’,‘torch.exe’,‘Farmville Two.exe’,**
** ‘torch.exe’,‘dragon.exe’,‘R2Client.exe’,‘palemoon.exe’,‘safari.exe’,‘iexplore.exe’,‘msedge.exe’ }**
return Arama
end

4 - Kod (oyun) eklemesi yapıldıktan sonra txt menüsünden "Farklı kaydet"i seçin, masa üstüne koyduğunuz eklenti dosyasını bulun ve onu seçin, seçimden sonra ismin sonuna (garanti olsun diye) .lua yazın ve kayıt edin “Değiştirmek istiyormusunuz?” sorusuna evet tıklayın ve değişimi bitirin.

5 - Masa üstündeki değişen eklentiyi kopyalayın ve CE >> autorun klasörüne yapıştırın, buradaki "Mevcut dosya ile değişim"i onaylayın ve işlemi tamamlayın.

Mevcut hali ile kullanmak isteyenler için işte yenilik görseli ve açıklaması:
birazzamanalacak

Kullanışlı başka bir konuda görüşmek üzere. :wink:

7 Likes

Eline sağlık. @AylinCE Cheat engine konusunda iyidir arkadaşlar.

6 Likes

Teşekkürler ellerinize emeğinize sağlık güzel paylaşım

1 Like

Teşekkür ederiz bilgi ve paylaşım için. Kadro giderek efsaneler kadrosuna dönüyor :sunglasses:

1 Like

Elinize sağlık

1 Like

Teşekkürler… CE ve Facebook hileleri (Bazı oyunlar) için eklemeler yapacağım vakit buldukça.

2 Likes

Benim oyunda da dener misin ? flash player tarayıcı oyunu baştan söyleyeyim zorlayıcı :sweat_smile:

1 Like

Oyun adını yaz ekleyeyim (mümkünse oyun adının CE’de görünen şekli ile örneğin Google Chrome CE ProcessList de chrome.exe olarak işlem görür) Yukarıdaki eklentiye eklemek istediğiniz oyun veya tarayıcı isimlerini yorum atın…

1 Like

Bu kısımlardan oyunun hızlı giriş programını indirip giriş yapabilirsiniz.

https://cs.r2games.com/

Ce de tam olarak ne olarak gözüküyor bilmiyorum ama chrome.exe felan değil r2games.exe olarak gözükebilir

1 Like

Görseller güzel… Bunu yukarıdaki eklentiye ekleyebilirim. Akşam üzeri düzenlerim.
birazzamanalacak.PNG

1 Like

Tamam onlar var fakat onlardan hariç bişey daha olması lazım projest lits te biraz daha yukarı çıkıp resmini atar mısın.

Bu arada oyunun adı crystal saga o programdan crystal saga oyununa giriş yapılması gerekiyor. Ve sen giriş yaptığında oraya r2games.exe den farklı birşey gelecek r2games.exe hızlı giriş programının kendisi açacağın crystal saga oyunu orda farklı bir .exe olarak gözükecek.

1 Like

Hala düşündüğüm gibi. Oyun adını değil "R2Client.exe"yi kullanıyor oyun ve en çok bellek tüketen işlem olarak rahatlıkla listede bulunuyor.
Görselde bir tarama ve değişim örneği verilmiştir:
birazzamanalacak.PNG

1 Like

Anladım hocam bende farklı birşey daha geliyordu ondan oluyordu siz bulduysanız sıkıntı yok şimdi işleme vakti olucak mı birşeyler bakalım.

Bir sonraki güncellemede, bir filtreleme işlemi veya manuel oyun-tarayıcı eklemeyi (.Lua eklentisi içinden eklemeye izin veren bir kod ile) yapabilirim. Gün içinde bakacağım buna.

2 Likes

Valla duacın olurum hocam bekliyorum.

Bir güncelleme yapıldı. Yeni sürüm için yukarıdaki eklenti tekrar indirilmeli:
birazzamanalacak

3 Likes

Cheat engine’lerin yakalanmaması adına ne yapabiliriz ? @AylinCE

CE >> Edit >> Settings >> Debugger Options (işaretle şurayı (Use kernelmode debugger (…)))
ve altta OK tıkla onayla. CE’yi kapat tekrar aç.
Şimdilik kullanılan bu. Daha fazlası için sanırım lua kodu yazıp genişletebilirsin durumu.

1 Like

Aynı zamanda cheat engine klasörü içerisinde ki tüm “cheat engine” kalıplarını değiştirmelisin. (isim olarak)

2 Likes