Cheat Engine için Kullanışlı Eklentiler

Ve herkese tekrar merhaba…
( Trainer reklam afişini şuraya bırakıp, konuya devam edeyim)
Boiling-1-sktr

Cheat Engine’ye bazı eklentiler kodladım ve ihtiyaç duyanlar için burada arşivlenmiştir…

Eklenti Listesi:

1. Browser Select (Tarayıcı Seçimi - Tüm süreçleri, tükettiği belleğe göre listeler)
  2. CE Color (CE rengini değiştirin (Ana Form-Found List-Address List) Ayrıca CE’ye isim verin)
  3. Aobs Formats:
    a) Herhangi bir rakamı (veya Texti) Array of byte olarak formatlayın ve format çıktısında
    4 Bytes - 8 Bytes - Double - Float - String olarak seçim yapma olanağınız var.
    b) Klasik Hesap Makinası: Ne işe yarar diye merak edenler için; Oyun değerleri çoğu zaman
    x2, x4, x8 gibi veya x(değer) /(değer) gibi matematiksel şifrelerle saklanır, işte bunlar, için
    Windows hesap makinasını açmaktan daha kısa bir yoldur.
    c) Değerleri Arttırma: Aradığınız değerin doğru olup, olmadığını Oyun ve CE sonuçları
    arasında sınayacağınız bir arttırma aracı. Çıkan sonuçları aşağı aldıktan sonra, seçilen
    kadar sıraya uygulayacağınız + 1 değer ekleme imkanı.
    d) Multi Search (4 Bytes) (Çoklu Arama, 4 byte seçimi) : Şimdilik en fazla 5 değeri, 4 byte olarak
    araya bileceğiniz ve çıkan sonuçları Address yakınlıklarına göre alttaki Address Listesine
    aktaran bir araç. GG’de bu işlemi “35;100;400;50;200” gibi yaptığınız şekilde, eklentide
    her kutuya sırası ile yazacağınız; 35, (ikinci kutuya) 100, (üçüncü kutuya) 400 vs… gibi olur.
    Elbette sonuçlar, bir birine en yakın ve sıralı şekilde aşağıya (Adres listesine) listelenir.

Not: Farklı bir özellik isteğiniz olursa, yorumlarda belirtin, kodlamaya çalışırım (Bilgim ve tecrübem dahilinde :wink: )

Hala yoksa veya güncel değilse indir:
Cheat Engine 7.2

CE Görünümü:
ek-1

Neler Yapar:
1- “Browser Select” (Tarayıcı seçim paneli)
Konuyu burada işledik
Güncel görsel:
ek-2

2- “Aobs Formats” (Tüm rakamları veya textleri (byte or string) “Array of byte” (Aobs) olarak formatlamanızı sağlar. Ayrıca bonus olarak, Klasik hesap makinesi özelliği ekledim. )
ek-3

Düzenleme: Aobs Format - V2: GG’den CE’ye uyarladığım bir özellik;
Seçilen değerleri aşağı aldıktan sonra, tüm değerlere (sizin seçiminiz kadarına: “Total” yanındaki kutu) sırası ile sizin seçeceğiniz değer kadar ekleme yapar ( + 1 veya kaç eklenmesini isterseniz)
Total: Listede kaç sıra değişecek onu belirleyeceğiniz kutu…
Value: Adres listesinde hangi değerin değişeceğini belirlediğiniz kutu…

• Değişim değerine ekleyeceğiniz kutu… ( + 1 ise: 1001… 1002… – + 3 ise değer + 3… değer + 6 vs…)

İşte bir görsel:

UPDATE:
Multi Search (4 Bytes) (Çoklu arama özelliği eklendi)
Bu özellik GG’den örnek aldığım ve istek üzerine kodladığım bir özelliktir.
1-5 arası kutulara yazacağınız değerleri, sırası ile arar ve en yakın sonuçları, CE Adres listesine sıralar.
Şimdilik en fazla 5 değer, en az 1 değer arayabilirsiniz ve 4 bytes taraması ile kodladım.
Kutuları sırası ile kullanın ve ister 2 ister 4 isterseniz 5 kutuyu da doldurup tarama (“Search” butonu ile) yapabilirsiniz.

İşte bu özelliği bulacağınız “Aobs Formats” menüsünün son hali ve Multi Search kullanımı örneği:

Not: Tehlikeli Yeşil renkli (.dll) sonuçları filtrelemiyor, emin olmak için adres listesine düşen değerleri değiştirmeden önce, değere sağ tıklayıp "Browse this memory region"a tıklayıp bakın, değerler yeşil değilse devam edin.

3- "CE Colors) (CE Ana formu için renklendirme ve isim verme eklentisi. CE’yi göz yormayacak bir renge getirin, CE açıklaması yanına (Cheat Engine 7.2) belirlediğiniz bir isimi yazın veya renk kodları oluşturun ve kullanın)

İşte bir görsel:
ek-4

Not: Açıklama yazıları bazen aynı renge bürünür ve kaybolurcasına okunamaya bilir, “Save CE Color” butonuna basıp, uygun renge getirin. Karşıt kodlama olarak “math.random” kullandım ve bu da rastgele bir font rengi üretiyor… :wink:

Eklentiyi İndir:
Sktir.comCE-Tool

Eklentiyi indirin >> Cheat Engine >> autorun klasörüne atın ve CE’yi açıp kullanmaya başlayın.

İşe yarar farkalı bir konuda görüşmek üzere…

5 Likes

Ellerine sağlık, 3.seçenek çok hoş olmuş. Gece içinde bir şeyler yapılabilir aslında.

1 Like

Eline sağlık çok güzel bir konu

3 Likes

CE’nin özellikleri gece modu için çok fazla objeyi içine kapsıyor. Onun yerine 2 seçenek vereceğim.
1- Yukarıda CE Color eklentisi ile CE ana sayfasını belirlediğin bir renge çevirebilirsin.
(Renkler ve isim otomatik kayıt edilecek, CE’yi her açtığında belirlediğin renk ve isimle açılacak)
2- Windows için Dark teması indirip kurmayı denersen (veya hiç olmazsa bunu google ye sorarsan söylemek istediğimi anlarsın)
Klasör ve bir çok programın Gece-Black moduna geçiyor…
Yine de CE Dark Mod yapmaya çalışırım vakit bulursam, keza yukarıdaki eklentiyi kodlamak 2 günümü aldı :slight_smile:

1 Like

Yorum için teşekkür ederim, gerçekten işin zor, emek veriyorsun. İnşAllah karşılığını alırsın. Her kişinin yapamadıklarını yapıyorsun :slight_smile:

1 Like

Bu tecrübeye kaç yılını verdin.

1 Like

Teşekkürler eline sağlık

1 Like

CE 8-9 yıl (çok derin ve sık olmamak şartı ile) Lua ve CE Lua kodlaması 2 yıl…
Öğretici olmadan ve sadece hobi olarak.
Yine de size zaman kazandıracaksa; CE Forumu tavsiye ederim. Takıldığınız bir şey olursa, orada sorun, gerekirse linki buraya atın, yardımcı olmaya çalışırım…

İngilizcemiz yok sıkıntı orda Google translate de bi yere kadar

1 Like

Reis royal revolt 2 ye de bakar mısın biraz zor ama sen yaparsın steamde var

1 Like

Yorum şişirmek gibi olmasın benim bu yaptığım (CE forum da dikkat ederim bu duruma) zira benim de ingilizce yok! Foruma Chrome ile giriyorum, haliyle tüm forum Türkçe oluyor, sadece soru sorarken Translate yardımı alıyorum. İşte yan (yeni) hesabım ile sorduğum bir soru:
https://forum.cheatengine.org/viewtopic.php?t=618021

Ve yardımcı olduğum çözüm sunduğum bir soru:
https://forum.cheatengine.org/viewtopic.php?t=618027

Ana hesabıma sadece kod paylaşmak için giriyorum.

Lua kodlamasını ve özellikle CE Lua’yı tavsiye ederim… :wink:

1 Like

@AylinCE eklentiler bu şekilde görünüyor yazılar tam görünmüyor. Ne yapabilirim düzeltmek için?

1 Like

@siv0 ,
Resimde altta görünen CE Color eklentisini kullanıp, aynı eklentide renk seçim resminde renklere tıkla.
Yazılar okunmaya başlayacaktır o zaman.
Aslında işin zor olan kısmını (Eklentiyi Autorun kısmına atma durumu) halletmişsin.
Kalanı yukarıdaki açıklamalarla çözülür…

1 Like