Cheat Engine Eğitim Bölüm 1 (Değer Filtreleme)

Tekrar selam…
Cheat Engine ile nasıl hile yapılır konusunda ilk ve en basit yöntemi işleyeceğiz.

Örnek video da kullanılan araçlar listelenirse;
Neler gerekli:

1. Cheat Engine hile programı
  2. Nox Player (Android Emülatör)
    Not: Örnekte verilen araç şart değil, bunu bir tarayıcıda (Chrome or Firefox) işleyebilir, aynı
    sonuçları test edebilirsin. Burada odak, sadece Cheat Engine kullanımıdır.
  3. Gerekli görürseniz Cheat Engine Eklentisi

Aşağıdaki videoyu izlemeden önce bazı bilgileri yazılı açıklayacağım…
Nasıl yapılır:

1. Oyunu açalım…
  2. Cheat Engine’yi açalım…
  3. Cheat Engine’de tarayıcı seçelim… (CE üst solda yanıp sönen Monitör simgesine tıklayın ve hile yapacağınız tarayıcı veya Emülatörü listede bulup onaylayın. Tarayıcı hilesi yapacaksanız, yukarıda verdiğim eklentiyi kullanın (Kullanım açıklaması konu içinde yapılmıştır)
  4. CE Arama ayarlarını kontrol edelim; "Value Type"nin (Şimdilik, bu hileye özel) “4 bytes”
    ayarında olması gerekiyor ve “Hex” kutusu da işaretlenmemiş olmalı.
  5. Oyunda değiştirmek istediğimiz değeri, “First Scan” butonu altındaki kutuya yazalım ve “First
    Scan” butonuna tıklayıp sonuçların gelmesini bekleyelim.
  6. Sonuçlar geldikten sonra, oyuna dönelim aradığımız değerde değişiklik yapalım (Örnek değerimiz
    altın ise, harcama yapalım veya kazanalım ki değer değişsin)
  7. Değer değiştikten sonra CE’ye dönelim ve kutuya yeni değeri yazıp “Next Scan” butonuna
    basalım. (Şimdi değer sonuçlarımız filtrelenmiş ve azalmış olmalı)
  8. Sonuçlar tek değere inmişse, değere çift tıklayalım veya değeri seçip alttaki (alta çapraz bakan)
    kırmızı ok işaretine tıklayıp değeri "Address Listesi"ne alalım.
    Not: Değer tek değil ise ve sayısını teke düşürmenin imkanı yoksa, hepsini seçip alta alalım…
  9. Adres listesine aldığımız değere “Value” alt hizasından çift tıklayalım ve değer değişim kutusunu
    açalım. Değeri yükseltip “OK” tuşuna basalım ve oyuna dönelim.
    Not: Birden fazla sonuç varsa her sonucu tek, tek değiştirip 10. adımı uygulayıp sınayalım…
  10. Değer hemen değişmemiş ise harcama yapalım.

Hilemiz için adımlar bunlar, görsel işlem için videoyu izleyiniz…

Elbette ki her PC, Tarayıcı veya Oyun için aynı sonuçları vermeye bilir, bu sebep ile yorum yazıp farklılıkları güncelleyebiliriz.

Başka bir faydalı konuda görüşünceye kadar, İyi Oyunlar…

9 Likes

Bu konuya dikkat kesilin. Eğer cheat engine lazımsa bu konudan başlayacaksınız.

4 Likes

Çok değerli bir bilgi! are of bytes kısmı çok önemli :slight_smile:

1 Like

Eline saglik hileden çok oyun yordu 43. seviyeye gelene kadar 3 saat vakit harcadim :roll_eyes: hileyi bulmak ve yapmak zahmetli ve emek isteyen bir işmiş Ekran Alıntısı

1 Like

Opps! :slight_smile: oyuna yeni başlayınca bende zorlandım. Hilesini soran kişinin hesabı rahattı, onda yaptım, çıktım.
Zira site ve video çekmek için oyunu yükleyip başladım, emin ol bende yoruldum, bir kaç takviye kilidi açana kadar :smiley:

4 Likes

Birazdan daha kolay, Türkçe ve full bir oyun hilesi daha paylaşacağım… Bu keyifli olacaktır :wink:

1 Like

ah maziler özlemişim

1 Like

Tek özlediğim Empires & Allies… EABot’a eklenti yazmayı özledim… :slight_smile:

• başarılarının devamını dilerim ellerine ve emeğine sağlık teşekkürler
1 Like