Android Anti Hile Kapatmak

Android oyunlarında game guardian kullanarak bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Bilenler game guardian kullanarak bu kodlardan kurtuluyorlar. Ben ikinci bir yolu öğreteceğim.

Bu konu ile bağlantılıdır

Anti Hile nedir?

Anti Hile, birlik oyunları arasında çok yaygındır, kurulumu kolay bir eklentidir.

İyi korunmayan oyunların çoğu geliştiricisi, oyunlarını korumak için yalnızca kod aşamasına güvenir. Büyük hata!

Çoğu zaman Anti Hile hiçbir şey yapmaz! Ancak çevrimiçi gizleme gibi kod sahnesi kullanan bazı oyunlar gördüm ve şaşırtıcı bir şekilde çalışıyor.

Üzerinizde bir etkisi olmaya başlarsa diye, bunu nasıl atlayacağınızı size öğreteceğim.

Bir oyunun kod sahnesi olup olmadığı nasıl belirlenir:

Tek yapmanız gereken dnspy’a girmek ve kod sahnesini aramak. Bir sürü işlev açılırsa, oyunda vardır.

Anti Hile Tespit Mekanizmaları

Çalışırsa, Anti Hile şunları algılayabilir:

Altın hilesi

Elmas hilesi

• Speed hilesi

• Duvardan geçme

• Bazı enjeksiyon biçimleri

• Game Guardian gibi bellek editörleri .

• Zaman ölçeği değiştiriciler gibi zaman hileleri

Basitçe, tek yapmamız gereken hile karşıtı işlevleri yamalamak veya algılamayı durdurmak için belirli bir işlevi çağırmak.

CodeStage.Anticheat.Detectors’a gidin

image

Artık her bir algılama için bir sınıf listesi görebilirsiniz.

Örnek olarak, ACTk dedektörünü nasıl durduracağınız konusunda size yol göstereceğim.

ACTkDetectorBase sınıfının içine girin.

Bunun gibi işlevleri görmelisiniz:

Bu sınıfın içinde öne çıkan bir fonksiyon var.

İşlev:

internal virtual void OnCheatingDetected()

Görünüşe göre, bu işlevin kullanımını ortadan kaldırırsak, tüm ACTk boşa gider.

Ondan kurtulmak için, onu false/0’a yamalayarak işlevi işe yaramaz hale getirebiliriz.

Bazı onaltılık kodlar önceki öğreticimde zaten var, ancak işlevi tekrar yamalamak için ihtiyacınız olan baytları burada yayınlıyoruz:

C++:

\x00\x00\xA0\xE3\x1E\xFF\x2F\xE1

Bunu yaptıktan sonra ACTk artık çalışmamalıdır.

Durulayın ve diğer sınıflardaki diğer işlevlerle tekrarlayın; CodeStage’in herhangi bir şey yapmasını durdurabilirsiniz.

Hatta StopDetection()'ı da çağırabilirsiniz; bir güncelleme kancasındaki her sınıftan ve işe yarayabilir.

Bir bellek düzenleyici kullanmıyorsanız, wallhack dedektörünün hiç çalıştığını görmüyorum.

Bazı iyi işlevlere sahip başka bir iyi bölüm, CodeStage.AntiCheat.Examples içindedir.

image

On(whatever)Detected ile başlayan tüm işlevlerin iptal edilmesi, CodeStage’den kaçınmanın iyi bir yoludur.

Bu biraz kısa bir eğitim oldu, ancak bunu bilmeyenler için faydalı olabilir.

7 Likes

İyi hoş güzel’de, Emülatör’den nasıl Dnspy’a aktaracağız? Örnek bazı lisanslı uygulamalarda, Anti-dump tarzı korumalar mevcut, kısacası Emülatör oyunları için, tersine mühendislikten yardım mı almak lazım?

Game guardianla ayıklayıp, yüklediğiniz yerden pc ye aktartabilirsiniz.

1 Like

Sen oyunu söyle kardeşim biz onu dumplarız korumalar şifrelense bile

Archero gods hade bakalım :smiley: oyuna bile giremiyorum gg açıkken algılıyor @0xSMDOZK

play store adresini yaz ne olduğunu bilelim ?

Oyunu oynamıyorum ama baya sağlam sistemi var

@LYNX

Alertdialog

const/4 v0, 0x0 lari

const/4 v0, 0x1 ile degistir tamamdir.

1 Like

Usta pek. Bilgim yok buraya nasıl giriyoruz

1 Like

APK decompile edip smali dosyalarında. Decompile ettikten sonra aramaya Mainactivity veya Alertdialog.java yazıp bulabilirsin.

3 Likes

Kusura bakmayın yabancı biri gibi okudum yazdıklarınızı daha sade anlatabilir misiniz teşekkürler şimdiden :slight_smile:

1 Like

Bura da apk’nin nasıl açılacağını video ile çekmiştim toast mesajı için paylaşmıştım. Bu konudan baz alarak apk içeriğine nasıl ulaşacağını anlarsın.

1 Like